W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości dekorowania okien i nie trzeba na to wydawać fortuny. Są to drobiazgi, które potrafią odmienić wnętrze. Okna nie muszą wcale wyglądać zwyczajnie i nudno, ponieważ  sama zmiana firan na rolety np.rzymskie lub zasłony na taśmach nada im świeżości i nowoczesności.

Niejednokrotnie wynajmując mieszkania, nie zawsze wnętrza odpowiadały moim oczekiwaniom i chciałam zrobić „coś” żeby to wnętrze nabrało współczesnego wyglądu i charakteru, niekoniecznie chciałam i mogłam zaczynać od remontów… dlatego udekorowanie okien było i jest dla mnie bardzo ważne.

Asortyment w sklepach jest bardzo duży i od nas zależy czy wystrój okna ma być klasyczny czy nowoczesny.

Nowoczesny styl to ogrom możliwości. Parapety można wykorzystać do  udekorowania ich np. ładnymi świecznikami w kolorze białym, srebrnym czy też czarnym, to samo tyczy się ramek z fotografiami, najlepiej rodzinnymi.

Podobają mi się skrzyneczki drewniane w kolorze białym, do których można wstawiać wrzosy lub hiacynty, wszystko w zależności od pory roku i naszych upodobań.

Na oknach wieszam wiklinowe wianuszki w kolorze białym, wykorzystuję je przez cały rok, na Święta Bożego Narodzenia wplatam w nie bombkę w kolorze srebrnym, na Święta Wielkanocne wymieniam na sztuczne jajka w kolorze białym, srebrnym lub szarym. Zawieszam je na każdym skrzydle okiennym.

Co do zasłon, używam jedynie tych na taśmach w kolorystyce szarej lub białej, czasem je upinam a czasem nie, dla mnie obydwie wersje się sprawdzają.

Lubię gdy jest jasno i gdy wpada dużo światła dziennego. Do takich zasłon potrzebny jest najprostszy karnisz z zakończeniami, kolor biały lub czarny.

Ważne, by zachować wszystko w jednej tonacji i jednym klimacie, bardzo  lubię takie połączenie, kolorystykę i zestawienie. Moim zdaniem wnosi dużo świeżości, lecz nie wszystkim oczywiście musi to odpowiadać.

Jeśli chodzi o klasykę to też daje ona wiele możliwości do adaptacji, np. wykorzystując piękne zasłony kotarowe czy stylowe lampy w oknach, które nadają wnętrzu dużo ciepła.

Każdy styl jest dobry, najważniejsze by zachować umiar i w jednym i w drugim, byśmy dobrze się czuli we własnych czterech kątach i stworzyli sobie odpowiedni do tego klimat i to niekoniecznie za duże pieniądze.

Wrzucam tutaj  parę zdjęć z moimi aranżacjami, w których czuję się dobrze, a może kogoś przy okazji zainspiruję.

Isabella

Author

Kreatorka i stylistka, posiada bogate krajowe i międzynarodowe doświadczenie - w tym managerskie - w branży HoReCa. Interesuje się wyposażeniem i stylizacją wnętrz, modą, zdrowym trybem życia, fitnessem i sportem oraz tańcem.