W ramach cyklu o zwalczaniu cellulitu, w poprzednim artykule Skuteczne zwalczanie cellulitu pokazaliśmy w jaki sposób można bezinwazyjnie pozbyć się nielubianej skórki pomarańczowej.

Pisaliśmy o urządzeniach Body Space Limfodrenaż i Body Space Body Roll, które wspomagają ten proces.

Pokazaliśmy miejsce Lady’s Concept Clinic, w którym wyszczuplimy i wymodelujemy nasze sylwetki, poprawimy kondycję i ujędrnimy ciało dzięki urządzeniom Body Space.

Kolejnym urządzeniem, które chcielibyśmy Wam zaprezentować to bieżnia Body Space VacuTherm Q1 wspomagająca walkę z cellulitem.

Body Space VacuTherm

Bieżnie te, wykorzystują w swoim działaniu takie osiągnięcia techniki jak podciśnienie i podczerwień, przez co wielokrotnie zwiększa efekty wysiłku fizycznego oraz pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w krótszym czasie niż na standardowej bieżni.

Trening na bieżni Body Space VacuTherm Q1 zapewnia nie tylko poprawę wyglądu ciała i skóry, ale też relaks oraz dawkę energii, które sprzyjają naszemu dobremu samopoczuciu.

Ta nowa metoda zwalczania dolegliwości cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej  jest obecnie najbardziej skuteczną. Daje nam pewność całkowitego sukcesu, pod warunkiem, że poddamy się odpowiedniej ilości zabiegów.

Body Space VacuTherm

Na czym polega trening na bieżni Body Space VacuTherm?

Bieżnia Body Space Vacu Therm Q1 to kapsuła w której szczelnie zamknięta dolna, najbardziej problematyczna część ciała ubrana jest w spódniczkę wykonaną z neoprenu, specjalnie przystosowaną do tych kapsuł. Zapewnia ona szczelne odizolowanie wnętrza kapsuły podczas treningu.

Na bieżni poruszamy się zdecydowanym marszem, nie biegamy jak na zwykłej bieżni, a przy okazji nie obciążamy kolan, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla Pań, które mają problem właśnie z kolanami.

Na bieżni tej, poddawani jesteśmy działaniu podciśnienia Vacu oraz promieni podczerwonych InfraRed.

Vacu w bieżniach Body Space

Działanie podciśnienia polega na ściąganiu większej ilości krwi w dolne partie ciała, co powoduje czterokrotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w porównaniu z tradycyjnym treningiem aerobowym.

Stosowanie podciśnienia przy jednoczesnym wysiłku fizycznym służy aktywnemu spalaniu kalorii, przyśpiesza odchudzanie, krążenie krwi i gwarantuje intensywne spalanie tkanki tłuszczowej z „trudnych okolic”, tj. z brzucha, pośladków i ud.

Infrared w bieżniach Body Space

Podczerwień od wielu lat wykorzystywano w chirurgii plastycznej, fizykoterapii czy rehabilitacji.

W bieżniach Body Space VacuTherm zastosowano specjalne lampy, które powodują, że organizm łatwiej wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz, cholesterol, kwasy i związki toksyczne, mobilizuje siły obronne organizmu, wzmacnia układ immunologiczny.

Pomaga również wiązać wolne rodniki, powodując oczyszczanie organizmu, usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu, w wyniku czego skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Promieniowanie podczerwieni InfraRed wykorzystane zostało do walki z nadwagą, pozwala ono na błyskawiczne rozgrzanie tkanek i mięśni co za tym idzie poprawia krążenie i wzmaga metabolizm.

Ilość i intensywność treningów na bieżniach Body Space VacuTherm zależy od poziomu zaawansowania cellulitu oraz ilości tkanki tłuszczowej.

Efekty korzystania z bieżni Body Space VacuTherm 

 • likwidacja cellulitu
 • szybkie spalanie tkanki tłuszczowej (brzuch, uda, pośladki); maksymalne przyśpieszenie krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej powoduje dwukrotne przyśpieszenie procesów przemiany materii, efektem czego jest szybka utrata kilogramów, jak i pozbycie się cellulitu
 • szybkie usuwanie toksyn i substancji szkodliwych dla organizmu
 • uelastycznienie, ujędrnienie
 • polepszenie kondycji fizycznej
 • poprawa krążenia krwi i limfy
 • działanie przeciwbólowe
 • opóźnianie procesu starzenia się skóry, dzięki promieniom podczerwonym; podczas naświetlań dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu w skórze
 • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki

Podczas treningu na urządzeniach Body Space należy:

 • pić systematycznie wodę – celem ćwiczeń nie jest odwodnienie organizmu, lecz dostarczenie mu niezbędnych bodźców, które ułatwiają efektywne spalanie tkanki tłuszczowej
 • utrzymywać tempo ćwiczeń tak, aby puls osoby ćwiczącej utrzymywał się w granicach 130 uderzeń na minutę

W Lady’s Concept Clinic jest wiele urządzeń, które wykorzystują zarówno podciśnienie Vacu, jak i podczerwień InfraRed, dzięki którym efekty są naprawdę widoczne i walka z cellulitem staje się możliwa.

W kolejnych wpisach zaprezentujemy Wam jakie to urządzenia i jak z nich korzystać.

Jest też szereg zabiegów, które są temu pomocne i o nich również napiszemy, bo wiemy, że lubicie czytać o tym, co należy zrobić, by na efekty nie trzeba było długo czekać.

Celem naszego cyklu o walce z cellulitem jest pokazanie, jak można wymodelować i wyszczuplić sylwetkę w nieinwazyjny sposób. Przecież lubimy być atrakcyjne i dobrze się czuć same ze sobą i w pełni się akceptować.

Bądźcie z nami, wkrótce kolejny artykuł.

Pozdrawiam. Wasza Izabella 🙂
Author

Kreatorka i stylistka, posiada bogate krajowe i międzynarodowe doświadczenie - w tym managerskie - w branży HoReCa. Interesuje się wyposażeniem i stylizacją wnętrz, modą, zdrowym trybem życia, fitnessem i sportem oraz tańcem.