W poprzednim artykule wyjaśniliśmy Wam co to jest cellulit i jakie są  przyczyny jego powstawania. Każda z nas chciałaby się pozbyć tego problemu w jak najkrótszym czasie, dlatego poddajemy się różnym zabiegom, które niekoniecznie przynoszą oczekiwane efekty. 

Problem ten dotyczy wielu kobiet, młodych, szczupłych jak i dojrzałych. Sposób rozpoznania cellulitu jaki najczęściej  jest stosowany to 4 stopniowy podział dotyczący zaawansowania cellulitu:

 • Pierwszy stopień cellulitu – obejmuje biodra, uda, kolana, pośladki, a także ramiona – jest widoczny dopiero po ściśnięciu skóry, pojawiają się wówczas niewielkie grudki i nierówności;
 • Drugi stopień cellulitu – jest bardziej widoczny, może pojawiać się po napięciu mięśni, grudki są bardziej blade i większe;
 • Trzeci stopień cellulitu – jest widoczny bez ściskania skóry, grudki są nieregularne i zdecydowanie większe, mogą być też bolesne;
 • Czwarty stopień cellulitu – skóra jest widocznie pofałdowana i wiotka a jej strukturę widać nawet przez ubranie. Guzki są bolesne i wyczuwalne nawet podczas delikatnego dotyku.

Cellulit może mieć wiele przyczyn, czasami jedna z nich może doprowadzić do widocznych zmian na skórze. Nierówności i grudki są trudne do zlikwidowania, mogą też bardzo szybko się pogłębiać. Niejedna z nas stosowała już wiele rozwiązań, aby uzyskać efekt wymarzonej sylwetki, ale nie przyniosły one zamierzonych efektów.

Podpowiemy Wam gdzie się udać, by uzyskać fachową pomoc i dobrać odpowiednie zabiegi czy treningi, by raz na zawsze pozbyć się uporczywej skórki pomarańczowej.

Jednym z polecanych przez nas miejsc jest nowo powstała, pierwsza w Polsce Klinika Świadomego Modelowania Sylwetki Lady’s Concept Clinic, gdzie kobiety bez względu na wiek i rozmiar, zadbają o stan ciała, ducha i umysłu.

Warto nadmienić, że jest to miejsce, gdzie stworzono strefę wyłącznie dla kobiet, takich miejsc naprawdę brakuje.

Spodobała nam się filozofia Lady’s Concept Clinic, indywidualnego podejścia do każdego problemu kobiety, począwszy od porad, poprzez plany treningowe, zabiegi wspomagające, wyszczuplenie i modelowanie oraz gotowe terapie, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do redukcji tkanki tłuszczowej, usuwania cellulitu i braku jędrności skóry.

Każdej kobiecie zależy na bezpiecznym, szybkim i nieinwazyjnym pozbyciu się tych niedoskonałości. Terapia ma być szybka i skuteczna.

Jednym z zabiegów, które znajdziemy w ofercie Lady’s Concept Clinic wspomagających pozbycie się cellulitu jest PRESOTERAPIA.

Czym jest presoterapia?

To bardzo przyjemny i relaksacyjny zabieg, który ma na celu usprawnienie pracy układu krwionośnego, jak i układu limfatycznego. Jest to masaż uciskowy wskazany dla osób chcących pozbyć się cellulitu, pomaga również zapobiegać stanom zapalnym i obrzękom.

W zabiegu urządzeniem Body Space Limfodrenaż wykorzystywany jest  również efekt sauny. Korzystnym efektem działania sauny jest oczyszczenie skóry z toksyn, poprawa jej wyglądu oraz wyraźna redukcja cellulitu. Terapia ta daje znakomite rezultaty.

Na czym polega zabieg presoterapii?

Podczas zabiegu umieszcza się klientkę w kombinezonie, który składa się z pustych komór stopniowo napełnianych powietrzem. Przy użyciu znajdującego się w urządzeniu kompresora wprowadzane jest powietrze, które wywołuje nacisk na poszczególne części ciała przepychając limfę. W pierwszej kolejności wypełniane są komory na kostkach, poprzez łydki aż do góry.

Tego rodzaju drenaż umożliwia dokładne oczyszczenie tkanek z zalegających toksyn i pozwala usunąć nadmiar wody z organizmu. Zabieg można dowolnie łączyć z innymi, dopasowując program do indywidualnych potrzeb klientki.

Presoterapia doskonale uzupełnia działanie wszystkich zabiegów odchudzających i likwidujących cellulit. Bez wykonania profesjonalnego drenażu limfatycznego na efekty trzeba czekać zdecydowanie dłużej lub ich nie będzie w ogóle.

Body Space Body Roll Infra

Drugą opcją na pozbycie się cellulitu jest 30 minutowa sesja na urządzeniu Body Space Body Roll Infra.

Rollmasaż Body Roll Infra, to urządzenie do profesjonalnego masażu limfatycznego i jest sprawdzonym sposobem na jędrną sylwetkę, oraz pozbycie się cellulitu. Zadaniem Body Roll Infra jest masowanie całego ciała za pomocą drewnianych, odpowiednio wyprofilowanych rolek.

Podczerwień, która zamontowana jest w Body Roll Infra, skutecznie pomaga w uzyskaniu pięknej i szczupłej sylwetki, skutecznie wzmacnia mięśnie, uelastycznia skórę i redukuje również rozstępy.

Body Roll z podczerwienią łączy w sobie lecznicze działanie promieni podczerwieni z relaksacyjnym masażem na rolkach. Podczerwień powoduje, że masaż staje się jeszcze większą przyjemnością. Nasza walka z cellulitem nie musi być czymś nieprzyjemnym, wręcz przeciwnie łączymy przyjemne z pożytecznym.

Rollmasaż Body Roll Infra nie tylko likwiduje cellulit, ale także bardzo pozytywnie wpływa na: 

 • układ krążenia – pobudza przepływ limfy, zwiększa szybkość przepływu krwi, otwierają się naczynia włosowate, przez co tkanka jest lepiej odżywiona i dotleniona, poprawia się metabolizm, wzrasta odporność organizmu,
 • układ nerwowy – usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych, uwalnia endorfiny, które powodują uczucie odprężenia,
 • układ mięśniowy – zwiększa elastyczność mięśni, podwyższając lub obniżając napięcie nerwowe.

Efekty korzystania z urządzenia Body Roll to nie tylko zlikwidowanie uporczywego cellulitu, ale także:

 • poprawia krążenie,
 • poprawia samopoczucie,
 • łagodzi stres,
 • redukcja wagi ciała,
 • rewitalizacja organizmu,
 • modelowanie sylwetki,
 • lepsze ujędrnianie tkanek,
 • poprawia krążenie limfy.

Jak widzicie, Drogie Panie, miejsce takie, jak Lady’s Concept Clinic daje wiele możliwości pozbycia się cellulitu i nie tylko, ale więcej przeczytacie już w kolejnym artykule z cyklu o zwalczaniu cellulitu.

Pokażemy także kolejne urządzenia i zabiegi, które są nieinwazyjne, ale bardzo skuteczne w walce z pomarańczową skórką.

Więcej informacji na: www.lcclinic.pl

Author

Kreatorka i stylistka, posiada bogate krajowe i międzynarodowe doświadczenie - w tym managerskie - w branży HoReCa. Interesuje się wyposażeniem i stylizacją wnętrz, modą, zdrowym trybem życia, fitnessem i sportem oraz tańcem.