Święta tuż, tuż, przed nami naprawdę ostatnie chwile na przygotowania i kupno lub samodzielne przygotowanie czy zrobienie prezentów dla najbliższych.

Internet jest stałym miejscem poszukiwania inspiracji i lokalizacji, gdzie możemy nasze sprawunki zakupić. Poszukujemy prezentów pod względem potrzeb obdarowywanego i zasobności naszej kieszeni. Prezenty wcale nie muszą być bogate, podarek może być skromny, ma świadczyć o naszej pamięci, najlepiej by był praktyczny, kojarzył się z nami lub powodował radość.

Poniżej propozycje prezentów dla Niego, niezależnie od tego czy obdarowuje żona, matka, wujek czy brat. Każda z propozycji napewno spowodowuje na twarzy dżentelmena niemały uśmiech.

SMARTWATCH / OPASKA SPORTOWA

Smartwatche i opaski sportowe są coraz bardziej eleganckie i praktyczne. Są dostępne w różnych cenach, mają różnorakie funkcje, zależnie od rodzaju, przeznaczenia i producenta. Standartowo, poza wyświetlaniem godziny, powiadamiają nas o nadchodzących połączeniach, wyświetlają powiadomienia z social mediów, monitorują naszą aktywność, w tym sportową, ilość przebytych kroków, mierzą puls a nawet jakość snu.

Różnice wynikają przede wszystkim czy ma to być bardziej klasyczny zegarek tarczowy, z kolorowym / mono wyświetlaczem czy właśnie typowo sportowa opaska, monitorująca aktywność sportową. Większość smartwatchy i opasek idealnie pasuje tak do garnituru, na siłownię czy do biegania w lesie.

Cena: od 100 zł

PIÓRO

Pióra mają w sobie coś magicznego, mają indywidualny charakter dopasowany do właściciela. W przeciwieństwie do długopisów, piór się nie pożycza.

Pióra są atrybutem prawdziwego mężczyzny, dżentelmena i myśliciela. Do wyboru mamy pióra grubsze, chudsze, o różnej grubości kreski, na naboje, na atrament.

Cena: od 100 zł

NOTES

Coraz bardziej modne stają się notesy. Pięknie oprawiane, stylowe, spersonalizowane, o różnych formatach i rozmiarach. Wszystko zależy do czego mają służyć i w jakiej torbie czy teczce się zmieścić.

Cena: od 20 zł

POWERBANK

Powerbanki to nic innego jak przenośne, zapasowe baterie do urządzeń elektronicznych. Różnią się swoją pojemnością, przekładającą się na ilość ładowań sprzętu, fizyczną wielkością a przez to praktycznością i możliwością wygodnego przenoszenia i przechowywania. Dzięki ich kompaktowym rozmiarom można w podróży podładować telefon, tablet czy smartwatch.

Cena: od 25 zł

MULTITOOL

Bardzo praktyczny więcej niż gadżet, posiada wiele funkcji i możliwości, zależnie od modelu. W jednym małym urządzeniu mieszczą się najczęściej różne śrubokręty, noże, nożyczki, szczypce, kombinerki, itp.

Przyda się w domu i w pracy, w aucie i na pikniku. Warto zainwestować w porządny, firmowy multitool czyli następcę szwajcarskich scyzoryków i noży MacGyvera.

Cena: od 150 zł

PUDEŁKO NA ZEGARKI

Dżentelmen posiada więcej niż jeden zegarek (smartwatch) o różnym designie na różne okoliczności. Pudełko pozwala na wygodne, zgrabne i atrakcyjne ich przechowywanie.

Cena: od 30 zł

BRANSOLETKA

Do dyspozycji są zarówno tanie i ładne handmade’y, jak i droższe firmowe bransoletki. Zgrabne bransoletki dodają męskości i nadają właścicielowi charakteru. Najbardziej popularne są te skórzane z dodatkami z różnych materiałów, z charakterystycznymi wzorami czy symbolami.

Cena: od 30 zł

SASZETKA NA PAS

Do łask wróciły saszetki na pas, najczęściej w formie tzw. nerki. Mają różne kształty i kolory, pasujące do różnych stylizacji. Dżentelmen nie nosi wypchanych telefonem, kluczami czy dokumentami kieszeni. Część z nerek wykorzystywana jest m.in. przez służby mundurowe, gdyż pozwala nawet na skryte noszenie broni! Nerka jest idealna do pracy, w podróż, na wycieczkę czy piknik.

Cena: od 80 zł

TRANSMITER FM

Tani gadżet pozwala na słuchanie ulubionej muzyki czy audiobooków z telefonu w aucie. Transmiter FM pomaga w nauce języków obcych, dzięki niemu każda podróż staje się przyjemniejsza. Urządzenia takie dzielą się na te, wymagające fizycznego podpięcia do telefonu, posiadające baterie i na te podpinane do gniazda zapalniczki. Te ostatnie najczęściej są bardzo zgrabne wizualnie

Cena: od 40 zł

MINIGŁOŚNIK BLUETOOTH

Mały głośnik pozwala na słuchanie muzyki z telefonu, bez podpinania niewygodnych kabli. Jest bardzo mobilny, zmieści się w małej torbie, tym samym jest przydatny w podróży czy delegacji. Ma zasięg do kilku metrów, właściciel nie jest już skazany na mały głośniczek w telefonie.

Cena: od 35 zł

WIZYTOWNIK

Bardzo gustowny drobiazg, pomagający zapanować nad własnymi i otrzymywanymi wizytówkami. Zmieści się w kieszeni marynarki i nie wypcha jej.

Cena: od 60 zł

POSZETKA

Szafa prawdziwego mężczyzny nie może się obejść bez tego asortymentu. Poszetki są atrakcyjne wizualnie, klasyczne lub w nowoczesne i odważne wzory. Skromne ceny pozwalają na posiadanie praktycznie przez każdego kilku ich sztuk

Cena: od 30 zł

Wesołego Alleluja!

Author

Kreatorka i stylistka, posiada bogate krajowe i międzynarodowe doświadczenie - w tym managerskie - w branży HoReCa. Interesuje się wyposażeniem i stylizacją wnętrz, modą, zdrowym trybem życia, fitnessem i sportem oraz tańcem.